Group 1

ClassNo.NameCountryClubm1m2m3BestPlace
B 652FAINBERG DaniilRUSOlimpiyskie Nadejdy 19.65 37.04 19.82
19.65
1
B 6313ZAKOMYCHKIN EgorRUSOlimpiyskie Nadejdy 19.98 19.88 19.89
19.88
2
B 6686KRUUS OskarESTTÜ ASK 20.72 20.87 21.01
20.72
3
B 6558AARDEVÄLJA Kristen KaurESTVooremaa Centrum 22.85 23.28 22.46
22.46
4
B 6746MAATEN SanderESTTartu SK Velo 27.65 26.69 26.18
26.18
5

Group 2

ClassNo.NameCountryClubm1m2m3BestPlace
B 7-855PUSTOVSKIKH VladimirRUSOlimpiyskie Nadejdy 17.85 18.02 17.92
17.85
1
B 7-88TURKINS OskarsLATMadona 18.19 18.46 18.26
18.19
2
B 7-8580LEITANS ValtersLATMadona 18.26 18.29 18.24
18.24
3
B 7-8278MOSTOV SergeiRUSOlimpiyskie Nadejdy 18.62 19.00 18.39
18.39
4
B 7-8731SAHK GregorESTTartu SK Velo 18.58 18.59 18.65
18.58
5
B 7-8837IZMAYLOV RuslanRUSOlimpiyskie Nadejdy 19.61 18.80 19.11
18.8
6
B 7-8457MIRKS Metju FilipsLATMSA Valmieras Puikas 19.03 19.52 18.82
18.82
7

Group 3

ClassNo.NameCountryClubm1m2m3BestPlace
B 9-1013MAATEN JakobESTTartu SK Velo 16.44 16.07 16.08
16.07
1
B 9-10705ENGELBRECHT Henri JohannesESTTartu SK Velo 16.36 16.12 16.13
16.12
2
B 9-10838MESHCHANINOV AleksandrRUSOlimpiyskie Nadejdy 16.56 16.44 16.39
16.39
3
B 9-10647SAAG OttomarESTViljandi Rattaklubi 16.51 16.65 DNF
16.51
4
B 9-10742VAREP JesperESTTartu SK Velo 17.74 17.59 17.38
17.38
5
B 9-10748RAND HubertESTTartu SK Velo 19.81 19.92 20.05
19.81
6
B 9-10638MUTSO IndrekESTTartu SK Velo 20.72 21.15 21.35
20.72
7

Group 4

ClassNo.NameCountryClubm1m2m3BestPlace
B 11-12545ABOLINS SandijsLATSilvas Zikeri 15.56 15.56 15.33
15.33
1
B 11-12724PANI Aaron MattiasESTTartu SK Velo 15.65 15.51 15.69
15.51
2
B 11-12821IASTREB KonstantinRUSOlimpiyskie Nadejdy 16.17 16.12 15.80
15.8
3
B 11-12703HELEMETS HeronESTTartu SK Velo 15.87 16.16 15.99
15.87
4
B 11-12700MÕTTUS MarkusESTTartu SK Velo 16.01 16.01 16.53
16.01
5
B 11-12745KIHO JoonasESTTartu SK Velo 16.27 16.35 16.70
16.27
6
G 11-12 (B 11-12)737PURI Loviisa LyESTTartu SK Velo 17.05 17.18 17.19
17.05
7
B 11-12725VAREP JoonatanESTTartu SK Velo 18.12 17.83 17.51
17.51
8
B 11-12701VALGE KasparESTTartu SK Velo 18.11 17.69 17.74
17.69
9

Group 5

ClassNo.NameCountryClubm1m2m3BestPlace
B 13-14744VAIKMÄE JoonasESTTartu SK Velo 14.24 14.14 14.26
14.14
1
B 13-14732LUHT Uko RasmusESTTartu SK Velo 14.63 14.70 14.75
14.63
2
B 13-14710HEIN GregorESTTartu SK Velo 15.49 15.59 15.44
15.44
3
G 13-14 (B 13-14)758RAUN MirjamESTTÜ ASK 15.49 15.81 15.46
15.46
4
B 13-14740VALGE PärtelESTTartu SK Velo 16.50 16.36 16.39
16.36
5
B 13-14747PÕDER MathiasESTTartu SK Velo 16.50 16.47 16.44
16.44
6
G 13-14 (B 13-14)554AARDEVÄLJA Elis MaarjaESTVooremaa Centrum 16.49 17.12 16.87
16.49
7
B 13-14559LEPISTE KarmoESTVooremaa Centrum 18.00 17.73 18.01
17.73
8
B 13-14566MOORITS EnelESTVooremaa Centrum 18.54 18.47 18.70
18.47
9
B 13-14734KITT JaanESTTartu SK Velo DNS DNS DNS
DNQ
10

Group 6

ClassNo.NameCountryClubm1m2m3BestPlace
B 15-16569SAAR Andris RolandESTVooremaa Centrum 14.14 13.99 13.93
13.93
1
B 15-16739PURI Kristofer RaulESTTartu SK Velo 14.22 14.00 13.97
13.97
2
B 15-16567REILJAN JanmarESTVooremaa Centrum 14.50 14.66 14.41
14.41
3
B 15-16555LENZIUS MarttiESTVooremaa Centrum 14.84 14.62 14.44
14.44
4
B 15-16734TUGEDAM Rikojan ESTTartu SK Velo 16.00 15.84 16.12
15.84
5

Group 7

ClassNo.NameCountryClubm1m2m3BestPlace
JM (CR)550LOORITS RistoESTVooremaa Centrum 15.15 15.02 14.93
14.93
1
CR717MAATEN KaarelESTTartu SK Velo 15.53 15.50 15.92
15.5
2
CR713VAREP RivoESTTartu SK Velo 15.99 15.94 15.56
15.56
3
CR714MÕTTUS AndrusESTTartu SK Velo 16.04 16.00 16.08
16
4
Day 1 starting groups | Day 1 younger | Day 1 older | Day 1 total | Day 2 starting groups | Day 2 younger pre-rides | Day 2 younger semi-finals | Day 2 younger finals | Day 2 younger total | Day 2 older pre-rides | Day 2 older semi-finals | Day 2 older finals | Day 2 older total | Day 2 total