Group 1

ClassNo.NameCountryClubm1m2m3BestPlace
B 6313ZAKOMYCHKIN EgorRUSOlimpiyskie Nadejdy 20.88 21.08 20.87
20.87
1
B 6746MAATEN SanderESTTartu SK Velo 26.46 26.53 26.43
26.43
2

Group 2

ClassNo.NameCountryClubm1m2m3BestPlace
B 7-8580LEITANS ValtersLATMadona 18.56 18.41 18.45
18.41
1
B 7-8670ZUSS DominiksLATVelo Fans 18.65 18.94 18.74
18.65
2
B 7-8707KALS SixtenESTTartu SK Velo 18.84 19.44 18.97
18.84
3
B 7-8731SAHK GregorESTTartu SK Velo 18.87 19.03 19.15
18.87
4
B 7-88TURKINS OskarsLATMadona 19.20 19.70 18.93
18.93
5
B 7-856MURYGIN FedorRUSOlimpiyskie Nadejdy 19.12 19.54 19.47
19.12
6
B 7-8278MOSTOV SergeiRUSOlimpiyskie Nadejdy 19.31 19.48 19.17
19.17
7
B 7-867SAVKIN KlimentiiRUSOlimpiyskie Nadejdy 19.88 20.05 19.53
19.53
8
B 7-8686LANGERPAUR HenriESTTÜ ASK 20.26 20.08 20.44
20.08
9
B 7-8733STASKEVITS Lukas HermanESTTartu SK Velo 21.44 22.12 22.28
21.44
10
B 7-8730KANGUR FerdinandESTTartu SK Velo DNS DNS DNS
DNQ
11
B 7-8212MARKELOV ArtemRUSOlimpiyskie Nadejdy DNS DNS DNS
DNQ
12

Group 3

ClassNo.NameCountryClubm1m2m3BestPlace
B 9-1013MAATEN JakobESTTartu SK Velo 16.33 16.34 16.29
16.29
1
B 9-10647SAAG OttomarESTViljandi Rattaklubi 16.51 16.74 DNF
16.51
2
B 9-10705ENGELBRECHT Henri JohannesESTTartu SK Velo 16.91 16.71 16.53
16.53
3
B 9-10742VAREP JesperESTTartu SK Velo 17.58 17.49 17.34
17.34
4
B 9-10744JAKOBSON OskarESTTartu SK Velo 18.92 18.78 18.41
18.41
5
B 9-10466BRIKMANIS EmilsLATMSA Valmieras Puikas 19.36 20.16 18.60
18.6
6
B 9-10741KRAUSE RafferESTTartu SK Velo 20.33 19.85 19.94
19.85
7
B 9-10759RUMM Uku JesperESTTartu SK Velo 19.96 20.55 20.09
19.96
8
B 9-10748RAND HubertESTTartu SK Velo 20.35 20.36 20.12
20.12
9

Group 4

ClassNo.NameCountryClubm1m2m3BestPlace
G 11-12737PURI Loviisa LyESTTartu SK Velo 17.22 17.63 17.25
17.22
1
G 9-10 (G 11-12)750ADUSOO Mirle-NeoraESTPeloton 19.75 19.04 19.41
19.04
2
G 7-8 (G 11-12)98TEPLIAKOVA EvaRUSOlimpiyskie Nadejdy 23.67 23.50 22.63
22.63
3

Group 5

ClassNo.NameCountryClubm1m2m3BestPlace
B 11-12545ABOLINS SandijsLATSilvas Zikeri 16.04 15.97 16.11
15.97
1
B 11-12703HELEMETS HeronESTTartu SK Velo 16.38 16.01 16.11
16.01
2
B 11-12700MÕTTUS MarkusESTTartu SK Velo 16.54 16.26 16.20
16.2
3
B 11-12745KIHO JoonasESTTartu SK Velo 17.05 16.74 16.74
16.74
4
B 11-12725VAREP JoonatanESTTartu SK Velo 17.86 17.78 17.89
17.78
5

Group 6

ClassNo.NameCountryClubm1m2m3BestPlace
B 13-14744VAIKMÄE JoonasESTTartu SK Velo 14.47 14.56 14.45
14.45
1
B 13-14710HEIN GregorESTTartu SK Velo 15.98 15.59 15.75
15.59
2
G 13-14 (B 13-14)758RAUN MirjamESTTÜ ASK 15.92 15.94 15.97
15.92
3
B 13-14740VALGE PärtelESTTartu SK Velo 16.37 16.35 16.43
16.35
4
B 13-14747PÕDER MathiasESTTartu SK Velo 17.14 16.63 16.73
16.63
5
B 13-14547JANKALNS EmilsLATSilvas Zikeri DNS 16.98 16.85
16.85
6
G 13-14 (B 13-14)554AARDEVÄLJA Elis MaarjaESTVooremaa Centrum 17.54 17.58 17.85
17.54
7
B 13-14559LEPISTE KarmoESTVooremaa Centrum 18.70 18.83 19.17
18.7
8
B 13-14566MOORITS EnelESTVooremaa Centrum 18.82 18.93 18.74
18.74
9

Group 7

ClassNo.NameCountryClubm1m2m3BestPlace
B 15-16569SAAR Andris RolandESTVooremaa Centrum 14.30 14.19 14.19
14.19
1
B 15-16739PURI Kristofer RaulESTTartu SK Velo 14.64 14.35 14.54
14.35
2
B 15-16567REILJAN JanmarESTVooremaa Centrum 15.13 14.80 14.85
14.8
3
B 15-16555LENZIUS MarttiESTVooremaa Centrum 15.07 14.91 14.88
14.88
4
B 15-16734TUGEDAM Rikojan ESTTartu SK Velo 16.77 16.94 16.92
16.77
5

Group 8

ClassNo.NameCountryClubm1m2m3BestPlace
JM (CR)551KALNINS JekabsLATSilvas Zikeri 14.77 14.32 14.29
14.29
1
CR713VAREP RivoESTTartu SK Velo 16.22 16.01 15.98
15.98
2
CR717MAATEN KaarelESTTartu SK Velo 16.51 16.04 16.02
16.02
3
CR714MÕTTUS AndrusESTTartu SK Velo 16.30 16.30 16.02
16.02
4
Day 1 starting groups | Day 1 younger | Day 1 older | Day 1 total | Day 2 starting groups | Day 2 younger pre-rides | Day 2 younger semi-finals | Day 2 younger finals | Day 2 younger total | Day 2 older pre-rides | Day 2 older semi-finals | Day 2 older finals | Day 2 older total | Day 2 total